mc-dev
mc-dev@conference.jabber.org
[03:54:33] mc-bot зашёл в конференцию
[06:26:28] slyfox^h зашёл в конференцию
[14:38:04] piotr.budny зашёл в конференцию
[14:38:13] <piotr.budny> hello there
[14:40:27] <piotr.budny> I've got a question, is it possible, to open vim (or mcedit) in left or right panel, not fullscreen?
[14:46:19] <slyfox^h> hi. AFAIU there isn't yet
[14:46:38] <piotr.budny> so can i fill feature request? :)
[14:47:12] <slyfox^h> sure :]
[14:47:35] <slyfox^h> https://www.midnight-commander.org/ <- here is the trac instance
[15:13:56] piotr.budny вышел из конференции
[19:54:57] slyfox^h вышел из конференции: [home] :]
[19:55:07] slyfox^h зашёл в конференцию
[20:10:52] slyfox^h вышел из конференции: [home] :]
[20:11:00] mc-bot вышел из конференции: R.I.P. Goodbye.
[20:11:05] slyfox^h зашёл в конференцию
[20:23:45] mc-bot зашёл в конференцию
[21:29:36] mc-bot вышел из конференции: R.I.P. Goodbye.
[21:37:22] mc-bot зашёл в конференцию
[22:02:59] mc-bot вышел из конференции: R.I.P. Goodbye.
[22:07:47] mc-bot зашёл в конференцию
[22:10:43] slyfox^h вышел из конференции: [home] :]
[22:26:52] mc-bot вышел из конференции: R.I.P. Goodbye.
[22:38:24] mc-bot зашёл в конференцию
[23:37:21] mc-bot вышел из конференции: R.I.P. Goodbye.