Home
mc-dev
mc-dev@conference.jabber.org
21.09.2010< ^ >

Тема: http://www.midnight-commander.org | 4.7.4 released!
[16:03:30] mc-bot вышел из конференции: darmstadt ... eine stadt wie ein mastbetrieb ;-o
[16:03:38] nekrad вышел из конференции: darmstadt ... eine stadt wie ein mastbetrieb ;-o
[16:04:22] mc-bot зашёл в конференцию
[16:04:26] nekrad зашёл в конференцию
[16:56:03] andre зашёл в конференцию
[16:58:43] <andre> hi - is there a way to run a command after opening a ssh-connection? i tried to do this in the .ssh/config, but there is no option for it - so i have to do this in "mc" ;)
[16:59:21] styx.mp зашёл в конференцию
[16:59:22] <andre> (i'd like to change the user with "sudo")
[17:16:45] styx.mp вышел из конференции
[17:16:45] styx.mp зашёл в конференцию
[17:38:09] andre вышел из конференции
[22:48:06] slyfox^h вышел из конференции: [home] yeah?
[23:10:35] styx.mp вышел из конференции
Powered by freQ Powered by Python Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!